वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

नेविगेशन नेविगेशन

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

O składzie i perspektywach nowego rządu – dr Jacek Sokołowski w programie TVP Kraków

W dniu 16 listopada 2015 r. dr Jacek Sokołowski wystąpił w programie "Tematy Dnia" w rozmowie z Piotrem Legutko z "Gościa Niedzielnego" emitowanym na antenie TVP Kraków.

Przedmiotem dyskusji był skład rządu i konstytucyjne uwarunkowania współpracy pomiędzy prezydentem, premierem i większością parlamentarną.

Dr Jacek Sokołowski – adiunkt w Katedrze Współczesnych Transformacji Politycznych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz kierownik Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ. W 2000 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2005 r. obronił rozprawę doktorską na Uniwersytecie w Heidelbergu i od tego czasu łączy praktykę prawniczą z pracą akademicką. Interesuje się ekonomiczną analizą prawa w kontekście decyzji kolektywnych w prawie prywatnym i publicznym oraz regulacją procesu stanowienia prawa w ujęciu empirycznym. Autor (wspólnie z P. Poznańskim) publikacji pt. "Wybrane aspekty funkcjonowanie Sejmu w latach 1997-2007" oraz współtwórca systemu bazodanowego ISQAL do analizy ilościowej głosowań parlamentarnych.

पब्लिश्ड डेट: २३.११.२०१५
प्रकाशित किया:: Tomasz Pugacewicz