वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

नेविगेशन नेविगेशन

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

"Religia w społeczeństwie amerykańskim" – wyjazd edukacyjny studentów Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ

W dniach 15 września – 2 grudnia 2015 r. już po raz czwarty Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ oraz Instytut Studiów Amerykanistycznych Uniwersytetu w Lipsku wspólnie zorganizowały studencki wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych. Opiekunem grupy był prof. Hartmut Keil z Uniwersytetu w Lipsku.

Czternastu uczestników wyjazdu wyruszyło do Atlanty (Georgia), Birmingham (Alabama), Nashville (Tennessee), Montgomery (Indiana) i Chicago (Illinois), by badać i odkrywać wierzenia i praktyki religijne obecne w USA, spotkać przedstawicieli głównych wyznań i naukowców zajmujących się rolą religii w społeczeństwie oraz przyglądać się różnorodnym rytuałom, nabożeństwom i ceremoniom religijnym.

Więcej na temat niezwykłych doświadczeń uczestników wyprawy można przeczytać tutaj.

पब्लिश्ड डेट: १२.१२.२०१५
प्रकाशित किया:: Tomasz Pugacewicz