वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

नेविगेशन नेविगेशन

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

O istocie i współczesnym obliczu konserwatyzmu - prof. dr hab. Bogdan Szlachta dla czasopisma "Arena"

W 16. numerze czasopisma Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ "Arena" ukazał się wywiad z Dziekanem Wydziału, prof. dr hab. Bogdanem Szlachtą.

W wywiadzie, udzielonym Adamowi Krzykowskiemu, prof. Bogdan Szlachta mówi o istocie konserwatyzmu i o jego współczesnym obliczu, o związkach konserwatyzmu i religii, o kondycji chrześcijaństwa w Europie i o problemach rosnącej obecności islamu w Europie.

Prof. dr hab. Bogdan Szlachta - kierownik Katedry Filozofii Polityki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, absolwent prawa i filozofii na UJ, autor siedmiu monografii z dziedziny filozofii i myśli politycznej, oraz kilkuset artykułów naukowych i haseł encyklopedycznych, redaktor m.in. "Słownika społecznego" (2004), serii wydawniczej "Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej" oraz czasopisma "Politeja", dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ 2008-2016.

पब्लिश्ड डेट: २४.०६.२०१५
प्रकाशित किया:: Tomasz Pugacewicz