वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

नेविगेशन नेविगेशन

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

I Seminarium Lwowsko-Krakowskie – relacja z wydarzenia

W dniach 19-20 czerwca z inicjatywy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ zorganizowane zostało I Seminarium Lwowsko-Krakowskie. Jest to nowy projekt naukowy realizowany przez WSMiP UJ oraz Państwowy Uniwersytet im. Iwana Franki we Lwowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. W związku z przypadającą w bieżącym roku 20. rocznicą podpisania Umowy o współpracy pomiędzy Krakowem i Lwowem, I Seminarium Lwowsko-Krakowskie włączone zostało do tradycyjnej prezentacji kulturalnej Lwowa.

Podczas Seminarium w dniach 19-20 czerwca 2015 r. odbyły się dwie sesje panelowe zatytułowane „Wymiar samorządowy i kulturalny współpracy Lwowa i Krakowa" oraz „Wielokulturowość i wieloetniczność Lwowa i Krakowa". W Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa występowali naukowcy, władze samorządowe i urzędnicy współpracujących miast.

W trakcie pierwszego seminarium dodatkowo odbyła się prezentacja specjalnego numeru pisma naukowego Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ „Politei" poświęconego współczesnej Ukrainie w wymiarze przemian społeczno-politycznych, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, a także przemian ustrojowych.

Szersze informacje na temat obchodów 20-lecia współpracy Lwowa i Krakowa oraz fotoreportaż z I Seminarium Lwowsko-Krakowskiego można znaleźć w serwisie Urzędu Miasta Krakowa „Magiczny Kraków".

पब्लिश्ड डेट: ०७.०७.२०१५
प्रकाशित किया:: Tomasz Pugacewicz