październik 2021

Wykład gen. Johna L. Gronskiego

Data: 15.10.2021
Czas rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: sala nr 038, budynek Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, ul. Reymonta 4
Organizator: Katedra Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego zaprasza na wykład otwarty generała Johna L. Gronskiego nt. „Iron-Sharpened Leadership”. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja. Językiem wykładu i dyskusji jest angielski.

John L. Gronski jest generałem w stanie spoczynku Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych, konsultantem, doradcą, założycielem i prezesem Leader Grove Consulting LLC, ekspertem programu przywództwa transatlantyckiego w Center for European Policy Analysis.

Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku studia strategiczne w National Security Leadership Course na Syracuse University, Joint Task Force Commanders Course (NORTHCOM) oraz Senior Executives in National and International Security (SENIS) na Harvard University,

W swojej bogatej karierze wojskowej pełnił liczne odpowiedzialne stanowiska w strukturze sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, w tym zastępcy dowódcy sił lądowych USA w Europie, dowódcy 28. dywizji piechoty, dowódcy 55. brygady piechoty. Służył w Gwardii Narodowej stanu Pensylwania.

Jest autorem dwóch książek: The Ride of Our Lives: Lessons on Life, Leadership, and Love (Xulon Press, 2020) i Iron-Sharpened Leadership: Transforming Hard-Fought Lessons Into Action (Fidelis Publishing, 2021)