kwiecień 2022

20220428

Spotkanie z ambasadorem Filipem Grzegorzewskim, szefem przedstawicielstwa ekonomiczno-handlowego Unii Europejskiej na Tajwanie

Data: 28.04.2022
Czas rozpoczęcia: 12:00
Miejsce: online
Kontakt: rafal.fiodorow@uj.edu.pl

Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju serdecznie zaprasza na spotkanie z ambasadorem Filipem Grzegorzewskim, szefem przedstawicielstwa ekonomiczno-handlowego Unii Europejskiej na Tajwanie, który opowie o dyplomacji ekonomicznej, inicjatywach Unii Europejskiej, współpracy z państwami członkowskimi oraz politycznych ograniczeniach.

Spotkanie odbędzie się online 28 kwietnia o godz. 12:00.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt na adres: rafal.fiodorow@uj.edu.pl

Filip Grzegorzewski, polski dyplomata z dwudziestoletnim stażem pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych. Absolwent stosunków międzynarodowych oraz sinologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także Akademii Dyplomatycznej MSZ. Od 2019 r. reprezentuje Unię Europejską na Tajwanie jako dyrektor Europejskiego Biura Ekonomiczno-Handlowego. W latach 2015-2019 przewodniczył w Brukseli Grupie Roboczej ds. Azji i Oceanii (COASI) Rady Unii Europejskiej. COASI zrzesza przedstawicieli wszystkich krajów członkowskich UE i przygotowuje decyzje Rady Unii Europejskiej w sprawach dotyczących Azji i Oceanii. F. Grzegorzewski sprawował funkcje kierownicze w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jako dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku oraz w Sekretariacie Ministra. W latach 2018-2011 był radcą w Wydziale Politycznym Delegatury Unii Europejskiej w Chinach i Mongolii, a wcześniej pracował w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli.