Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220607

“Amerykańska dyplomacja w praktyce – ścieżka kariery amerykańskiego dyplomaty” – wykład Konsula Generalnego USA w Krakowie Patricka T. Slowinskiego

Data: 07.06.2022
Czas rozpoczęcia: 13:30
Miejsce: Aula 039, budynek WSMiP (Reymonta 4)
Organizator: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ

Serdecznie zapraszamy na wykład Konsula Generalnego USA w Krakowie, Pana Patricka T. Slowinskiego zatytułowany "U.S Diplomacy in Practice - The Career Path of the U.S. Diplomat". Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca br. (wtorek) w godz. 13:30-14:30 w auli 039 (ul. Reymonta 4).

Patrick T. Slowinski objął stanowisko Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie w sierpniu 2019 roku. Jest to jego powrót do Polski, ponieważ pracował już poprzednio jako dyplomata na stanowisku wicekonsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Bezpośrednio przed przyjazdem do Polski pracował jako Zastępca Radcy ds. Ekonomicznych w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Moskwie. Jako zawodowy dyplomata Zagranicznej Służby Dyplomatycznej, Patrick Slowinski reprezentował Stany Zjednoczone za granicą w takich państwach jak Polska, Ukraina, Turkmenistan, Afganistan oraz Rosja.

Pracował również w Waszyngtonie jako Specjalista ds. Polski w Biurze Europy Środkowej Departamentu Stanu. Patrick Slowinski posiada szerokie doświadczenie w dziedzinie polityki energetycznej, które zdobył pracując na stanowisku Starszego Dyplomaty ds. Energii (region euroazjatycki) w Biurze ds. Zasobów Energetycznych Departamentu Stanu.

Ponadto, jako dyplomata Patrick Slowinski reprezentował interesy handlowe Stanów Zjednoczonych  na stanowisku Dyrektora na Azję Środkową i Południową w Dziale Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych Biura Wykonawczego Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Patrick Slowinski otrzymał wiele nagród Departamentu Stanu, łącznie z Najwyższymi Nagrodami Honorowymi (Superior Honor Awards) jak również Nagrodami za Szczególne Zasługi (Meritorious Honor Awards). Otrzymał również nagrody w postaci awansów za szczególne zasługi oraz Nagrodę za Zasługi w Narodowym Eksporcie za osiągnięcia rynkowe, ekonomiczne oraz handlowe w Azji Środkowej.

Urodzony w Milwaukee w Stanie Wisconsin, Patrick Slowinski otrzymał tytuł doktora w dziedzinie edukacji na Brigham Young University oraz ukończył studia podyplomowe na Kansas State University. Jesienią 2021 roku ukończy zdalnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Harvarda - Harvard Extension School - w zakresie Psychologii Zarządzania Organizacjami.  Mówi biegle po francusku, polsku, rosyjsku oraz ukraińsku. Patrick Slowinski ma czworo dzieci i dwoje wnucząt.