"Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej" – nagranie ze spotkania promującego książkę pod redakcją pracowników naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że na stronie naszego Wydziału w serwisie YouTube udostępnione zostało nagranie zawierające fragmenty spotkania z 4 października 2016 r. promującego książkę pod redakcją dr Kingi Anny Gajdy oraz Anety Pazik (Instytut Europeistyki) pt. "Pozytywne Miejsca Pamięci Europejskiej. Spotkanie poprowadził dr Piotr Weiser.

Wedle Pierre Nory podręcznik również stanowi pozytywne miejsce pamięci. Podręcznik przygotowany przez uczestników zawiera teksty napisane przez specjalistów, teksty napisane przez uczestników projektu, scenariusze gier miejskich oraz raport omawiający przebieg, rezultaty oraz innowacyjne metody wykorzystane podczas realizacji projektu.

Podręcznik wydany na płytkach CD oraz udostępniany nieodpłatnie on-line będzie miał znaczenia dla rozwoju dalszych badań nad miejscami pamięci. Mamy nadzieję, iż wskaże nowy, pozytywny nurt w dyskursie na temat wspólnej, europejskiej historii, przyszłości, dziedzictwa i wreszcie tożsamości. Publikacja posiadać będą wartość popularyzatorską a ponadto będą dowodem rozwoju naukowego uczniów.

Więcej informacji o książce oraz o projekcie: http://www.ic.europeistyka.uj.edu.pl/projekty/projekty-dydaktyczne/pozytywne-miejsca-pamieci

Data opublikowania: 12.12.2016
Osoba publikująca: Patrycja Niedźwiedzka