Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2019

20191028
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Zaproszenie na wykład gościnny dr. Paula Timmersa z Uniwersytetu w Oxfordzie

Data: 28.10.2019
Czas rozpoczęcia: 15.30
Miejsce: Sala Wystawowa B Auditorium Maximum
Organizator: Zakład Bezpieczeństwa Narodowego, International Relations and Area Studies (IRAS), International and Security Studies (ISAD)

Zakład Bezpieczeństwa Narodowego razem z programami studiów International Relations and Area Studies (IRAS) oraz International and Security Studies (ISAD) mają zaszczyt zaprosić ma wykład gościnny dr. Paula Timmersa z Uniwersytetu w Oxfordzie.

Wykład pt. Contemporary and Future Cybersecurity Challenges for the European Union Members odbędzie się 28 października 2019 r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w Sali Wystawowej B Auditorium Maximum.

Wykład odbędzie się w języku angielskim, wstęp jest wolny.

Dr Paul Timmers jest uznanym w świecie ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Obecnie jest doradcą w European Policy Centre w Brukseli. Do 2017 r. był dyrektorem zespołu ds. Społeczeństwa cyfrowego, zaufania i cyberbezpieczeństwa w ramach Komisji Europejskiej. Między innymi był odpowiedzialny za politykę, ustawodawstwo i innowacje w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, prywatności cyfrowej, e-administracji oraz inteligentnych miast. Pełnił także funkcję członka zarządu Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz członka tymczasowego Rady ds. kontroli regulacyjnej (Regulatory Scrutiny Board).

Przed objęciem stanowiska Dyrektora w 2011 r. m. in. był członkiem Gabinetu Komisarza Europejskiego Erkkiego Liikanena ds. Polityki telekomunikacyjnej i społeczeństwa informacyjnego (2001-2003). Zajmował także różne stanowiska akademickie.  Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również pracę na stanowisku managera w firmie Philips (1984-1991). W 2017 roku współpracował z naukowcami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley nad porównawczą polityką przemysłową w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jego obecne zainteresowania badawcze obejmują politykę przemysłową w zakresie cyberbezpieczeństwa, suwerenność cyfrową, dane cyfrowe, transformację cyfrową i modele biznesowe.

Uzyskał doktorat z fizyki na Uniwersytecie Nijmegen (1985), MBA na Uniwersytecie Warwick (1998), otrzymał stypendium badawcze UE w UNC Chapel Hill (2008-2009) oraz ukończył edukację w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w Harvard Kennedy School (2014).

plakat