China's environmental policy in terms of European Union standards - nowa publikacja pracowników naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że nakładem wydawnictwa Vandenhoeck & Ruprecht ukazała się książka prof. dr. hab. Jana Wiktora Tkaczyńskiego oraz dr. hab. Łukasza Gacka, prof. UJ pt.: "China's environmental policy in terms of European Union standards"

Autorzy: Jan Wiktor Tkaczyński / Łukasz Gacek

Tytuł publikacji

• w języku polskim: Polityka ochrony środowiska naturalnego Chin w świetle standardów Unii Europejskiej
  • w języku angielskim: China's environmental policy in terms of European Union standards

Nazwa wydawnictwa: Vandenhoeck & Ruprecht

Miejsce i data wydania: Göttingen (Getynga) 2021

Liczba arkuszy wydawniczych: 20

Numer ISBN: 978-3-8471-1211-2

Liczba punktów: 300

Otwarty dostęp

• w języku polskim: ochrona środowiska, UE, Chiny
  • w języku angielskim: environmental policy, EU, China

Opis publikacji:

It is beyond dispute that both China and the European Union stand to gain from promoting low-carbon development through the dissemination of clean and renewable energy sources, as this inevitably leads to increased environmental protection. The depletion of fossil fuel resources and the accompanying changes in the global energy mix make Europe and China not only competitors in the global economic race, but also nolens volens partners. Their pragmatic partnership is characterized, on the one hand, by the need to take action to reduce the consumption of fossil fuels and, on the other, by the desire to minimize the negative environmental impact of their use. Hence, the existing and emerging cooperation between the two actors, while challenging for a number of reasons, is not only an attempt to set up channels to exchange vital information, but also an exercise in setting the standards under which further cooperation will be forged.

Pozostaje poza dyskusją, że tak w interesie Chin jak i Unii Europejskiej leży promowanie rozwoju niskoemisyjnego poprzez upowszechnianie czystych i odnawialnych źródeł energii, ponieważ prowadzi to do wzrostu stopnia ochrony środowiska naturalnego. Wyczerpywanie się bowiem zasobów paliw kopalnych i towarzyszące temu zmiany w światowej strukturze energetycznej sprawiają, że zarówno Europa jak i Chiny stają się nie tylko współzawodnikami w światowym wyścigu gospodarczym, ale i nolens volens partnerami. Tę tak tworzoną z pragmatycznych względów wspólnotę charakteryzuje z jednej strony potrzeba podejmowania działań zmierzających do ograniczania zużycia paliw kopalnych, z drugiej zaś chęć zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne ich wykorzystywania. Stąd współpraca ta, niełatwa przecież z różnych względów, to nie tylko dążenie do wymiany potrzebnych informacji, ale również próba ustalenia standardów, według których ma być ona realizowana.

okładka China's environmental policy in terms of European Union standards

Polecamy również
<span lang="en">Religion and American Politics – Domestic and International Contexts</span> - nowa publikacja pod redakcją pracowniczki naszego Wydziału

Religion and American Politics – Domestic and International Contexts - nowa publikacja pod redakcją pracowniczki naszego Wydziału