Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studentka naszego Wydziału zwyciężczynią konkursu Interstudent 2021

Studiująca na III roku kierunku International Relations and Area Studies (IRAS) Lara Maria Guedes Gonçalves Costa została laureatką 11. edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce „Interstudent” w kategorii „studia licencjackie”.

Lara Maria pochodzi z Brazylii. Jak podkreśla dr Dominika Dziwisz, kierowniczka programu IRAS na UJ, Lara Maria jest ambitna, zdolna, pracowita, przebojowa i odważna w podejmowaniu nowych wyzwań naukowych, jak i organizacyjnych czy charytatywnych. Jest lubiana przez koleżanki i kolegów ze studiów, i doceniana przez nauczycieli akademickich za zaangażowanie, dobre przygotowanie do zajęć i inicjowanie ciekawych debat naukowych. Aktywnie współpracuje z organizacjami studenckimi. Razem z koleżanką z IRAS i Brazylijskim Stowarzyszeniem Studentów (BRASA) przygotowała przewodnik „Jak studiować w Polsce”.

Polska stała się moim drugim domem. Jestem wdzięczna, że mogę być tutaj, a wszelkie aktywności, jakie podejmuję, są wyrazem wdzięczności za to, co w Polsce dostałam - mówi Lara.

Konkurs INTERSTUDENT, organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz galerię zdjęć