Spotkanie z delegacją Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Karazina

W dniu 14 maja odbyło się spotkanie Prorektor ds. współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Jagiellońskiego z delegacją Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Karazina. W spotkaniu udział wzięła Rektor Uniwersytetu w Charkowie prof. dr hab. Tetiana Kaganowska, Prezes Rady Naukowej prof. dr hab. Vil Bakirov oraz dr Natalia Olejnik. Nasz Wydział podczas spotkania reprezentowali dr hab. Leszek Korporowicz, prof. UJ oraz dr hab. Piotr Bajor, prof. UJ.

W trakcie rozmów omówiona została kwestia funkcjonowania Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Karazina w trakcie działań wojennych oraz pomocy dla społeczności akademickiej ze strony Polski i partnerskich uczelni. Rozmowy dotyczyły również dalszego rozwijania współpracy badawczej i dydaktycznej, szczególnie w trudnej obecnie sytuacji funkcjonowania Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Karazina. W tym aspekcie omówiono plan możliwych działań w zakresie dalszej współpracy i wsparcia ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego pod względem realizacji projektów badawczych i kontynuowania procesu dydaktycznego.

Fot. Jerzy Sawicz.