Wykład prof. Josepha Weilera z New York University School of Law pt. "Why the Judicial Architecture of Europe Needs Rethinking?"

W dniu 16 maja 2022 we współpracy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego z Instytutem Myśli Józefa Tischnera zorganizowany został wykład prof. Josepha Weilera z New York University School of Law na temat architektury instytucjonalnej i wymiaru sprawiedliwości w Unii Europejskiej. Władze dziekańskie WSMiP podczas wykładu reprezentowała Prodziekan ds. nauki i internacjonalizacji Prof. Dorota Pietrzyk-Reeves. Uzupełnieniem wykładu Prof. Josepha Weilera był komentarz naukowy przedstawiony przez Prof. Arkadiusza Radwana - Zastępcę Dyrektora Akademii Dyplomatycznej ds. współpracy międzynarodowej i promocji, który następnie moderował dyskusję. W jej trakcie omówione zostały poszczególne aspekty dotyczące funkcjonowania wymiaru sądownictwa w Unii Europejskiej, a także możliwych reform i zmian instytucjonalnych w tym zakresie.