czerwiec 2022

20220609

XIII Festiwal Dyplomatyczny „Wiatr Zmian - Unia Europejska w dobie globalnej niepewności”

Data: 09.06.2022 - 10.06.2022
Miejsce: online – zapis live dostępny na facebooku KSSM UJ
Organizator: Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ
Kontakt: Dawid Tomczyk, dawid.tomczyk@student.uj.edu.pl

Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (KSSM UJ) zaprasza na XIII edycję naszej flagowej konferencji naukowej pt. "Festiwal Dyplomatyczny"!

Konferencja odbędzie się w formie online 9-10 czerwca 2022 r. i będzie miała charakter międzynarodowy.  Tematem XIII edycji jest „Wiatr Zmian - Unia Europejska w dobie globalnej niepewności”.  Całe wydarzenie transmitowane będzie na Facebook’u poprzez fanpage KSSM UJ.

Konferencja ma na celu opisanie wydarzeń, wyzwań oraz szans jakie stoją obecnie przed Unią Europejską oraz w najbliższej przyszłości.
Poruszane będą głównie zagadnienia z dziedziny stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa, myśli politycznej, społecznej, ale także kultury, religii czy nawet ekologii co nadaje konferencji charakter interdyscyplinarny.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. wieloletni ambasador Polski w Niemczech i Francji Andrzej Byrt, ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri, prof. Janusz Węc, prof. Monika Klimowicz, dr. hab. Marta Witkowska, prof. Andrea Schmidt czy prof. Nikolaos Papadakis.

niebieski plakat konferencji, na gorze tytuł pod spodem obraz kobiety na byku, na dole termin wydarzenia i logo KSSM