Interpretacja dziedzictwa w ujęciu partycypacyjnym: aktywizacja kulturalna ukraińskiej społeczności uchodźczej w Krakowie

Інтерпретаціяспадщини у партисипаційномурозрізі: культурна активізаціяспільнотиукраїнськихбіженців у Кракові

Serdecznie zapraszamy na darmowe, zorganizowane gry miejskie, spacery, warsztaty i książkowe kluby dyskusyjne z podziałem na grupy – osobno dla dzieci, młodzieży i seniorów z Ukrainy, które pozwolą na poznanie kultury i historii miasta.

Każda aktywność trwa ok. 2 godzin i będzie odbywać się w weekend. W każdej może wziąć udział max. 20 osób – dlatego należy się na nie zarejestrować.

Wszystkie spotkanie będą odbywać się w języku ukraiński.

Każdy uczestnik otrzyma drobny poczęstunek.

Михотілибзапроситиваснабезкоштовні, організованіміськіігри, прогулянки, майстер-класитаклубизобговореннякнигзагрупами – окремодляукраїнськихдітей, молодіталітніхлюдей – длязнайомствазкультуроютаісторієюміста.

Кожнезаняттятриватимеприблизно 2 години і відбуватиметься у вихідні. У кожному з них може бути присутніми максимально 20 осіб – тому на них потрібнозареєструватися.

Усізустрічівідбуватимутьсяукраїнськоюмовою.

Коженучасникотримає невеликий почастунок.

HARMONOGRAMZLIKAMIDOREJESTRACJIIOPISEMAKTYWNOŚCI

ГРАФІК З ПОСИЛАННЯМИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ОПИСОМ ДІЯЛЬНОСТІ

26 czerwca (niedziela) 2022 godz. 16:00 – warsztaty dla dzieci z szybkoczytania

26 червня (неділя) 2022 год. 16:00 – майстер-класи для дітейз швидкочитання

Początek: godz. 16:00, Kawiarnio-księgarnią NIĆ

Початок: год. 16:00, Кав’ярні-книгарні НИТКА

Już w tą niedziele w Krakowie trenerka z szybkiego czytania w języku ukraińskim Oksana Machańko poprowadzi pierwsze warsztaty dla ukraińskich dzieci. W ciągu zajęć dzieciaki wykonają różnorodne ćwiczenia dla rozwoju pamięci, uwagi, logicznego myślenia i oczywiście czytania. Także pograją w wesoło gry i porozmawiają z rówieśnikami. Czekamy na dzieciaki w Kawiarnio-księgarni NIĆ

УжецієїнеділівКраковітренерказішвидкочитанняОксанаМахaнькопроведепершиймайстер-класзішвидкочитаннядляукраїнськихдіточок. Протягомзаняттядітлахивиконаютьрізноманітнітренувальнівправи на розвитокпам'яті, уваги, логічногомислення та, звичайно, читання. А також, пограють у веселіігри та поспілкуються з однолітками. Чекаємовашихдіточок у кав'ярні Nic.

26 czerwca (sobota) 2022 godz. 17:00Spotkanie literackie z Iryną Macko

25 червня (субота) 2022 год. 17:00 -ЛітературназустрічзІриноюМацко

Początek: godz. 16:00, Kawiarnio-księgarnią NIĆ

Початок: год. 16:00, Кав’ярні-книгарні НИТКА

Zapraszamy na literackie spotkanie z ukraińską autorką, Iryną Macko w Kawiarnio-księgarni NIĆ.

Macko Iryna – pisarka, bajkarka, bajkoznawczyni, autorka ponad 20 książek, albumów, zastępczynią głównego redaktora wydawnictwa „Mandriwec”, aktywistka społeczna, prezeska organizacji pozarządowej „Twórcza przestrzeń ORELI”, kierowniczka „Kreat-studio IRYska”, ekspertka Ukraińskiego Kulturowego Funduszu 2019-2022, inicjatorka i kierowniczka literacko-artystycznego konkursu dla dzieci „TERNOsłowo” 2018-2022, inicjatorka i kierowniczka projektu dla niewidomych i słabowidomych dzieci „Historia tych, którzy widzą sercem”, założycielka i prowadząca literackiego klubu dla dzieci i młodzieży „TACZ”.

ЗапрошуємоналітературнузустрічзІриноюМацко.
МАЦКОІринаОлександрівна - письменниця, казкарка, казкознавиця, авторкабільше 20 книжок, альбомів, заступницяголовногоредакторавидавництва «Мандрівець», громадськадіячка, головаГО «ТворчийпростірОРЕЛІ», керівник «Креат-студіїІРИска», членНСПУ (м. Київ), експертУКФ 2019-2022, членВТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка, ініціатортакерівниклітературно-мистецькогоконкурсудлядітей «ТЕРНОслов» 2018-2020 рр., ініціатортакерівникпроектудлянезрячихтаслабозорихдітей «Історіїтих, хтобачитьсерцем», засновниківедучалітературногоклубудлядітейіпідлітків «ТАЧ».