CISAD z grantem dla projektu dr Viktorii Voytsekhovskiej

Mamy ogromną przyjemność poinformować o tym, że Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju otrzymało grant na realizację projektu: Interdyscyplinarne aspekty zrównoważonego rozwoju od nierówności do gospodarki o obiegu zamkniętym – perspektywa globalna, który będzie prowadzony przez dr. Viktorię Voytsekhovską. Projekt umożliwia dr. Voytsekhovskiej dołączenie do Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju na kolejne 12 miesięcy (Lipiec 2022 – Lipiec 2023) dzięki programowi: Wsparcie finansowe dla naukowców z Ukrainy w ramach środków programu ID.UJ.

Od 2008 roku aż do niedawna dr Voytsekhvoska pracowała na Uniwersytecie Narodowym Politechnika Lwowska, ale była zmuszona opuścić Ukrainę w związku z rosyjską inwazją. Podczas swojej kariery naukowej dr Voytsekhovska pełniła rolę profesora wizytującego na Universita degli di Napoli „Federico II” we Włoszech oraz Universita degli studi di Campania „Luigi Vanvitelli”, również we Włoszech. Wizytowała również Keele University w Wielkiej Brytanii oraz Centre D’Excellence Management Et Société we Francji jako zaproszony wykładowca. Dr Voytsekhvoska posiada tytułu doktora ekonomii oraz magistra prawa międzynarodowego. Biegle mówi też w siedmiu językach, w tym po ukraińsku, polsku, angielsku, rosyjsku, włosku, francusku i hiszpańsku. Jej zainteresowania badawcze skupiają się przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju, nierównościach, ekonomice przedsiębiorstwa, nierównościach ze względu na płeć oraz gospodarce cyrkulacyjnej. To dla nas ogromny zaszczyt gościć ją na Uniwersytecie Jagiellońskim i mamy nadzieję na owocną współpracę.

niebieski plakat przedstawiający profesor Voytsekhovska oraz napis po angielsku o przyznaniu profesor grantu na projekt