Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju laureatem prestiżowego grantu Jean Monnet Network

Z radością informujemy, że Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju, reprezentowane przez prof. Emiliana Kavalskiego, lidera projektu POET, jest jednym z partnerów zwycięskiego grantu Jean Monnet pt. „Jaka rola Europy w regionie Indo-Pacyfiku? Optyka polityki regionalnej na unijną strategię Indo-Pacyfiku 2022-25”

Projekt jest koordynowany przez Uniwersytet Canterbury z Nowej Zelandii. W skład zwycięskiego konsorcjum wchodzą: University of Wellington (Nowa Zelandia), The Australian National University (Australia), Tsinghua University (Chiny), Guangdong University of Foreign Studies (Chiny), Zhejiang University (Chiny), University of Kent (Wielka Brytania), Universiteit Leiden (NL), Universitat fur Weiterbildung Krems (AT), Mediterranean Academy of Diplomatic Studies (Malta), Chulalongkorn University (Tajlandia), Universidad de Castilla - La Mancha (Hiszpania), University of Limerick (Irlandia), Korea University (Korea), University College Dublin (Irlandia), Tallinna Tehnikaülikool (Estonia), Uniwersytet Jawaharlala Nehru (Indie), Uniwersytet Knagawa (Japonia), Uniwersytet Waseda (Japonia), National Taiwan University (Tajwan).

Tę sieć partnerów tworzy unikalna grupa ekspertów UE i Indo-Pacyfiku (w jej skład znajdują się naukowcy, think-tanki i przedstawiciele polityki zagranicznej zarówno z UE, jak i krajów trzecich), których zadaniem będzie przeprowadzanie wywiadów, angażowania się w debaty polityczne w stylu delfickim oraz „sandpit” w ośmiu krajach Indo-Pacyfiku: Australii, Chinach, Indonezji, Japonii, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Tajwanie i Tajlandii.

Badania prowadzone przez zespół dotyczyć będą kluczowego pytania: „Jaka jest najskuteczniejsza rola UE w regionie Indo-Pacyfiku?” opierając się na założeniu, że warunkiem skuteczności UE w regionie jest  posiadanie wyczerpującej i zweryfikowanej wiedzy o państwach Indo-Pacyfiku.

Serdecznie gratulujemy!