Wizyta Ambasadora Japonii na WSMiP UJ

W dniu 30 września 2022 r. Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ gościł Jego Ekscelencję Ambasadora Japonii w Polsce Miyajima Akio. Tematem rozmów była współpraca uniwersytecka między uczelniami japońskimi i polskimi oraz kwestie związane z wojną w Ukrainie. Szczególne zainteresowanie Pana Ambasadora wzbudziły inicjatywy związane ze współpracą między Uniwersytetem Jagiellońskim, a Fundacją Tokijską Ryoichi Sasakawy, w ramach programu stypendialnego SYLFF, który w bieżącym roku obchodzi 30-lecie. Na spotkaniu Wydział był reprezentowany przez Przewodniczącego Komisji SYLFF w UJ w latach 2012-2020, Prof. dr. hab. Andrzeja Manię oraz obecnego Przewodniczącego Komisji, Dziekana Pawła Laidlera. Obydwie strony podkreśliły wiele wspólnych płaszczyzn współpracy i zobowiązały się do dalszego pogłębiania relacji polsko-japońskich w wymiarze akademickim.