Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20221011

Inauguracja roku akademickiego w Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju

Data: 11.10.2022
Czas rozpoczęcia: 14:00
Miejsce: Reymonta 4, 30-059, sala 039
Organizator: Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju
Kontakt: Monika Kwiatkowska, monikakarolina.kwiatkowska@uj.edu.pl

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023 w Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju, która odbędzie się w gmachu Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych przy ul. Reymonta 4, w sali 039, 11 października o godz. 14:00.

Wykład inauguracyjny wygłosi dr Ruairidh J Brown: „Can we get beyond a Politics of War and Enmity? War, Enmity, and Politics in a Post-pandemic Age”.

Ruairidh J Brown uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie St Andrews w 2017 r. W latach 2017-2021 Ruairidh wykładał na kampusie Uniwersytetu Nottingham w Chinach, gdzie jego głównym zadaniem było wprowadzenie głównie obywateli do systemu szkolnictwa wyższego Wielkiej Brytanii. Za swoje wysiłki w tym zakresie otrzymał nagrodę Lord Dearing Award w 2019 roku.

W 2021 Ruairidh został szefem polityki i stosunków międzynarodowych w Forward College, nowatorskim europejskim instytucie szkolnictwa wyższego. Obecnie wykłada wprowadzenie do stosunków międzynarodowych i międzynarodowej myśli politycznej na kampusie tej instytucji w Lizbonie.

Jako filozof i historyk Ruairidh publikował prace na takie tematy, jak filozofia przyjaźni i powinności oraz interpretacja hermeneutyczna. Jest autorem dwóch książek: „Political Encounters: A Hermeneutic Inquiry into the Situation of Political Obligation and COVID-19” oraz „International Political Theory: Assessing the Potential for Normative Shift”. Regularnie pisze na na różne tematy na blogu Europejskiego Konsorcjum Badań Politycznych, The Loop.

Do zobaczenia!

plakat CISAD inaugurujący rok akademicki, po lewej ziemia widziana z kosmosu, po prawej sala lekcyjna