Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jean Monnet Grant dla Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju

Z dumą ogłaszamy, że Profesor Viktoriya Voytsekhovska, który realizuje grant ID.UJ w Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju pod opieką Profesora Marcina Grabowskiego, została nominowanego do grantu Jeana Monnet jako jeden z partnerów projektu.

Profesor Voytsekhovska uczestniczyła w rozwoju Jean Monnet Activities od początku, a teraz projekt Lwowskiej Politechniki Narodowej pod nazwą „Zrównoważony rozwój poprzez ekonomię cyfrową jako ukraiński paradygmat edukacyjny: Doświadczenie UE”, został nagrodzony grantem SUSTAIN.

Celem projektu jest wdrożenie doświadczenia Unii Europejskiej w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju opartych na gospodarce cyfrowej poprzez proces edukacyjny i wydarzenia tematyczne. Jak opisuje to Profesor Voytsekhovska:

„Projekt przewiduje innowacyjne wdrożenie takich dyscyplin, jak „Ekonomia zrównoważonego rozwoju w warunkach digitalizacji: Doświadczenie UE” oraz „Metody i modele cyfrowego wsparcia dla zrównoważonego rozwoju gospodarki: Praktyki europejskie” oraz szereg wydarzeń tematycznych dotyczących zrównoważonego rozwoju w formie okrągłych stołów, warsztatów, konferencji międzynarodowych, stworzenia strony internetowej z informacjami na temat realizacji celów zrównoważonego rozwoju, porównania europejskich i krajowych osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, wprowadzenia skutecznych praktyk europejskich w programach edukacyjnych krajowych uniwersytetów. Zakłada również utworzenie na platformie Moodle zespołu ds. metodyki e-learningu i uwzględnienie doświadczeń zdobytych w zakresie zrównoważonego rozwoju, publikacji artykułów, monografii, zbioru zapisów obrad podczas konferencji oraz praktycznego przewodnika dla zespołu uczestników przygotowanego w oparciu o wyniki projektu.

Działania te przyczynią się do upowszechniania europejskich doświadczeń w zakresie zrównoważonego rozwoju gospodarczego poprzez wykorzystanie możliwości digitalizacji do osiągnięcia ich celów i przyczynią się do nabywania przez studentów umiejętności ogólnych i zawodowych we wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju i ich dalszego wykorzystywania. Ogółem, projekt przyczyni się do utworzenia nowego paradygmatu edukacji gospodarczej na Ukrainie.”

po prawej stronie zdjęcie viktoriya voytsekhovska, po lewej informacja o otrzymaniu grantu