czerwiec 2023

20230615

Nowe spojrzenie na stosunki europejsko-azjatyckie w trudnych czasach: zarządzanie asymetrycznymi relacjami w warunkach niepewności

Data: 15.06.2023 - 16.06.2023
Miejsce: sala 207 na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych ul. Reymonta 4 w Krakowie
Organizator: Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju
Kontakt: Jakub Stefanowski, kuba.stefanowski@uj.edu.pl 507156090

Mamy zaszczyt zaprosić studentów i wykładowców na międzynarodową konferencję pt. Rethinking Euro-Asian Relations in Complex Times: Managing Asymmetric Relationships under the Conditions of Uncertainty, która odbędzie się 15 czerwca (czwartek) w Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju Wydziału Wydział Międzynarodowy i Polityczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja składać się będzie z 3 paneli eksperckich, które zgromadzą 12 specjalistów reprezentujących 10 instytucji naukowych z 7 krajów (Chiny, Kolumbia, Niemcy, Litwa, Norwegia, Polska i Tajlandia).

Będziemy zaszczyceni mogąc gościć tak wspaniałych gości jak Natthanan Kunnamas (Uniwersytet Chulagonkorn, Tajlandia), Anna Grzywacz (Polska Akademia Nauk, Polska), Sinan Chu (GIGA, Niemcy), Tomasz Kamiński (Uniwersytet Łódzki, Polska), Konstantinas Andrijauskas (Uniwersytet Wileński, Litwa), Kunhan Li (Uniwersytet Nottingham Ningbo, Chiny), Wolfgang Muno (Uniwersytet w Rostoku, Niemcy), Jose L. Niño Amézquita (Uniwersytet EAN, Kolumbia), Katja Levy (NTNU, Norwegia). Panele poprowadzą Emilian Kavalski, Marcin Grabowski i Paolo Pizzolo (Uniwersytet Jagielloński).

Konferencja odbędzie się w sali 207 na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych przy ul. Reymonta 4 w Krakowie.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji tutaj.

16 czerwca odbędą się również warsztaty pt. Methods, theories and realities: System Transformation in the Complexity Perspective – Spinaker project durability and adaptation. Celem warsztatów jest znalezienie praktycznych zastosowań podejścia kompleksowego (compexity approach), jego metod i teorii w rzeczywistości międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem relacji UE-Azja. Warsztaty będą również wykorzystywane do adaptacji metod, teorii i realiów do dalszego rozwoju projektów międzynarodowych, służąc tym samym głównemu celowi projektu Spinaker, czyli dalszemu umiędzynarodowieniu UJ i przysłużą się również do zapewnienia trwałości projektu.

Projekt Spinaker jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA): SPINAKER - Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia. Projekt nosi nazwę Metody, teorie i rzeczywistości: transformacja systemu w perspektywie złożoności.

Plakat ze szczegółami organizacyjnymi konferencji na tle zdjęcia budynku wydziału