październik 2023

20231011

Wystawa fotograficzna Kids on their own

Data: 11.10.2023 - 10.11.2023
Miejsce: Hol budynku WSMiP Reymonta 4
Organizator: Stowarzyszenie INTERKULTURALNI PL oraz Jagiellońskie Centrum Studiów Migracyjnych UJ
Kontakt: Jan Brzozowski 606203352

Stowarzyszenie INTERKULTURALNI PL oraz Jagiellońskie Centrum Studiów Migracyjnych UJ zapraszają na wystawę fotograficzną pt. „Kids on their own”.

Wystawa jest poświęcona  nieletnim uchodźcom z Marsylii i Melilli w kryzysie bezdomności.

Wernisaż wystawy: 11 października 2023 godzina 16:45, hol Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Reymonta 4, Kraków.

Wystawa potrwa od 11 października do 10 listopada 2023 roku.

Wystawa jest jednym z efektów projektu New ABC – Networking the Educational World – Against Borders for Community-Building, prowadzonego przez 13 partnerów europejskich i koordynowanego przez Uniwersytet w Bolonii i finansowanego w ramach European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme (grant agreement NO 101004640). W ramach projektu NEW-ABC francuskie stowarzyszenie COMBO przeprowadziło akcję pilotażową z udziałem małoletnich osób bez opieki  znajdujących się w kryzysie bezdomności, mając na celu poprawę ich dostępu do edukacji i, bardziej ogólnie, stworzenie więzi ze społeczeństwami przyjmującymi.

Akcja pilotażowa polegała na realizacji multimodalnych warsztatów obejmujących wprowadzenie w praktyki artystyczne – między innymi takie jak fotografia, tworzenie wideo, aktywności cyrkowe – oraz działania edukacyjne.

Prezentowana wystawa jest efektem dwóch warsztatów fotograficznych przeprowadzonych w Melilli i Marsylii z udziałem nieletnich i młodych dorosłych pozbawionych ochrony.  Warsztaty z niepełnoletnimi w Mellilli  zostały przeprowadzone przez Charlotte Menin, zaś w Marsylii przez Zakarii Bouatir.

Plakat wystawy fotograficznej <span lang=Kids on their own młodzież stoi na ulicy" class="poster">