Pracownik naszego Wydziału członkiem Rady Doskonałości Naukowej

Miło nam poinformować, że pracownik Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, prof. dr hab. Robert Kłosowicz został wybrany członkiem Rady Doskonałości Naukowej na kadencję 2024-2027 jako reprezentant dyscypliny stosunki międzynarodowe.

Serdecznie gratulujemy!

Prof. dr hab. Robert Kłosowicz jest badaczem stosunków międzynarodowych, historykiem, afrykanistą, kierownikiem Katedry Stosunków Międzynarodowych i Polityki Zagranicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych. Specjalizuje się w badaniach nad zagadnieniami dysfunkcyjności państwa, państw de facto, konfliktów zbrojnych i stosunków międzynarodowych w Afryce, ze szczególnym uwzględnieniem Rogu Afryki. W sferze jego zainteresowań znajduje się także historia USA, historia wojskowości i epoka napoleońska.