styczeń 2024

20240124

Polskie studia wywiadowcze. Stan i perspektywy badań

Data: 24.01.2024
Czas rozpoczęcia: 13:15
Miejsce: Siedziba WSMiP UJ, ul. Reymonta 4, sala 027
Organizator: Katedra Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ
Kontakt: Arkadiusz Nyzio, studiawywiadowcze@uj.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym badaniom służb specjalnych – osiągnięciom polskich badaczy, wyzwaniom, metodom i perspektywom badań oraz relacjom pomiędzy światem akademickim a światem wywiadu i kontrwywiadu. Swoje obserwacje na temat stanu i perspektyw polskich intelligence studies przedstawią czołowi polscy eksperci: prof. dr hab. Mirosław Minkina, rektor Uniwersytetu w Siedlcach, m.in. autor książki „Sztuka wywiadu w państwie współczesnym”; dr hab. Zbigniew Siemiątkowski z Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Uniwersytetu Warszawskiego, były szef Agencji Wywiadu, m.in. autor książki „Wywiad a władza. Wywiad cywilny w systemie sprawowania władzy politycznej RP”; dr hab. Filip Musiał, prof. AIK, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, kierownik Katedry Historii Politycznej Akademii Ignatianum, m.in. autor książki „Podręcznik bezpieki”. Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ będzie reprezentowany przez prof. dr hab. Artura Gruszczaka, kierownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, m.in. autora książki „Europejska wspólnota wywiadowcza. Prawo - instytucje – mechanizmy”. Spotkanie odbywa się w ramach projektu realizowanego dzięki Programowi Strategicznemu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Plakat spotkania Polskie studia wywiadowcze. Stan i perspektywy badań