Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydział SMiP UJ w Excellence Group prestiżowego rankingu

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, jako jedyny z Polski w dyscyplinie nauki o polityce, zakwalifikował się do prestiżowej Excellence Group w rankingu sporządzanym przez niemieckie Centrum Rozwoju Szkolnictwa Wyższego (Centrum für Hochschulentwicklung, CHE).

Wspomniany instytut badawczy każdego roku przygotowuje w określonych dyscyplinach nauki ranking wybranych jednostek organizacyjnych uniwersytetów z całej Europy. Uzyskanie odpowiedniego poziomu punktów umożliwia zakwalifikowanie do prestiżowej Excellence Group. Dodatkowo w ramach tej grupy jednostki danych uczelni są szeregowane według przyznanej kategorii.

W tegorocznej edycji w dyscyplinie nauki o polityce (political science) już po raz drugi z rzędu Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ zakwalifkował się do wspomianej Excellence Group.

W samej zaś grupie nasz Wydział wyprzedził ponad 30 podobnych jednostek z takich państw, jak Estonia, Czechy, Irlandia, Dania, Holandia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Niemcy i Wielka Brytania.

Wyniki oceny sporządzonej przez CHE dostępne są na stronie partnera medialnego projektu: gazety "Die Zeit".