Cykl wykładów pt. "Azja Południowa: wyzwania i perspektywy"

Termin: 03.10.2011
Miejsce: Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gołębiej 24

W roku akademickim 2011/2012 na Wydziale Studiów Międzynarodowych
i Politycznych zainicjowany zostanie cykl wykładów pod tytułem:

AZJA POŁUDNIOWA: WYZWANIA I PERSPEKTYWY
(SOUTH ASIA – CHALLENGES & PERSPECTIVES)

Wykłady odbywać się będą w ramach realizowanego na WSMiP projektu „JAGIELLOŃSKIE STUDIA KULTUROWE", a inicjatywa towarzyszy tworzeniu ośrodka STUDIÓW NAD AZJĄ POŁUDNIOWĄ, powstającego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Na pierwszy etap planowanego cyklu złoży się dwanaście wykładów, wygłoszonych przez wybitnych specjalistów z kraju i z zagranicy, zajmujących się zarówno szeroko pojmowanymi studiami akademickimi nad Azją Południową jak i działaniami praktycznymi, dotyczącymi problematyki społecznej, politycznej czy gospodarczej tego regionu.

Integralnym celem podjętego przedsięwzięcia jest umacnianie wizerunku zarówno Uniwersytetu Jagiellońskiego jak i Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa, jako miejsc zaangażowanych w budowanie relacji międzynarodowych oraz dialog pomiędzy kulturami i cywilizacjami. Dlatego też, cykliczne spotkania zaplanowane zostały jako wykłady otwarte, adresowane nie tylko do pracowników i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale również do wszystkich osób spoza uczelni, zainteresowanych tematyką regionu Azji Południowej oraz szeroko rozumianą problematyką dialogu międzykulturowego. Cykl wykładów: „AZJA POŁUDNIOWA: WYZWANIA I PERSPEKTYWY" objął honorowym patronatem prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Wykład inauguracyjny pt. "My Golden Bengal, I Love You": State Identity between Bangladesh and India  wygłosi prof. dr hab. Rahul Peter Das z Uniwersytetu Martina Lutra w Halle i Wittenberdze, w dniu 3 października, o godz. 14.30, w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gołębiej 24.

Kolejne wykłady odbywać się będą w budynku magistratu, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. S. Wyspiańskiego (plac Wszystkich Świętych 3-4). Szczegółowe informacje zamieszczane będą na stronie internetowej WSMiP.

Data opublikowania: 22.09.2011
Osoba publikująca: Michał Olaś