Hubert Królikowski członkiem Rady Naukowej l'Institut de Stratégie Comparée - Commission Française d'Histoire Militaire

Pracownik Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, dr hab. Hubert Królikowski, prof. UJ, został członkiem Rady Naukowej l'Institut de Stratégie Comparée - Commission Française d'Histoire Militaire (Instytutu Strategii Porównawczej - Francuskiej Komisji Historii Wojskowej) z siedzibą w Paryżu.

Główne obszary zainteresowań naukowych prof. Królikowskiego to bezpieczeństwo narodowe, historia wojen, działania nieregularne, wojskowe działania specjalne i terroryzm. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek (m.in.: Wojskowa Formacja Specjalna GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej 1990-2000, Historia działań specjalnych. Od wojny trojańskiej do II wojny światowej, Działania specjalne w strategii wojskowej III Rzeczypospolitej Polskiej) oraz ponad 100 artykułów dotyczących bezpieczeństwa narodowego, strategii, sztuki wojennej oraz historii wojen.
Prof. Królikowski posiada też doświadczenia związane z pracą w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwie Gospodarki i Ministerstwie Obrony Narodowej. Jest inspektorem Traktatu o Rozbrojeniu Konwencjonalnym w Europie, założycielem i prezesem Fundacji Wspierania Obronności Kraju (później Fundacji Edukacji dla Bezpieczeństwa).
Data opublikowania: 22.11.2011
Osoba publikująca: Michał Olaś