Dar prof. Rahula Petera Dasa dla Wydziału Studiów Międzynarodowych i politycznych UJ

W dniu 1 czerwca 2012 r. podczas międzynarodowego sympozjum pt. „Human Values in Intercultural Space", organizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, miało miejsce uroczyste przekazanie przez prof. dr hab. Rahula Petera Dasa z uniwersytetu w Halle-Wittenberdze, na ręce Dziekana WSMiP UJ prof. dr hab. Bogdana Szlachty, cennego daru książkowego.

Foto Krzysztof Lalik

Profesor Das podarował WSMiP UJ 31 tomów
z serii wydawniczej „Mitteilungen zur Sozial- und Kulturgeschichte der islamischen Welt".

Foto Karolina Kosyna-Fuja

Rahul Peter Das – profesor w zakresie studiów nad Azją Południową, kierownik Katedry Azji Południowej w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle-Wittenberdze oraz dziekan ds. studiów Wydziału Filozoficznego I tegoż uniwersytetu; członek zarządu EuroIndia Centre oraz Niemieckiego Stowarzyszenia Studiów Azjatyckich (Deutsche Gesellschaft für Asienkunde), w obrębie którego w 2006 roku powołał do życia prężnie działającą, interdyscyplinarną grupę roboczą do badań nad post-klasyczną Azją Południową.
Data opublikowania: 09.07.2012
Osoba publikująca: Michał Olaś