Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Euro-Atlantic Security Policy: Between NATO Summits in Newport and Warsaw" – nowa książka pod redakcją dr. hab. Artura Gruszczaka, prof. UJ

Nakładem Instytutu Studiów Strategicznych w Krakowie ukazała się praca zbiorowa pod redakcją dr. hab. Artura Gruszczaka, prof. UJ pt. Euro-Atlantic Security Policy: Between NATO Summits in Newport and Warsaw.

Publikacja zawiera artykuły naukowe przygotowane przez wybitnych specjalistów w zakresie polityki bezpieczeństwa, współpracy transatlantyckiej i Europy Wschodniej. W gronie autorów znaleźli się między innymi Alexander Vershbow, Andrew Michta, Bogdan Klich, Rob de Wijk, Robert Kupiecki, Adam Daniel Rotfeld i Robert Pszczel.

Większość zawartych w książce artykułów została oparta o wystąpienia na konferencjach naukowych zorganizowanych w 2014 i 2015 r. przez Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie.

Książka jest dostępna w wersji elektronicznej w formatach .pdf, .epub i .mobi na stronie Instytutu Studiów Strategicznych. Zachęcamy do lektury.

Dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ jest kierownikiem Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ i specjalizuje się w problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego, studiów strategicznych, współczesnych konfliktów zbrojnych oraz polityki bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

Data opublikowania: 02.02.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz