Edukacyjna rola muzeum - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że w wydawnictwie Zakład Wydawniczy NOMOS ukazała się praca Kingi Gajdy

Autor: Kinga Anna Gajda

Tytuł: Edukacyjna rola muzeum

Wydawnictwo: Zakład Wydawniczy NOMOS

ISBN: 978-83-7688-518-6

Opis:

Autorka podjęła się rozpatrzenia szeregu teoretycznych kwestii związanych z edukacją muzealną przy wykorzystaniu odpowiednich pojęć i ustaleń pedagogiki oraz innych dyscyplin nauk humanistycznych i społecznych: filozofii, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa, psychologii, socjologii i teatrologii, z odniesieniami do praktyki. W poszczególnych rozdziałach mamy liczne odwołania do stanowisk, wypowiedzi, poglądów i przemyśleń wielu badaczy, które wraz z interpretacyjnymi uwagami i komentarzem Autorki składają się na opis edukacji muzealnej jako edukacji kulturowej i charakterystykę aktów partycypacji w „kulturze muzealnej”. Przytaczane wypowiedzi osadzają Jej wywód w aktualnej refleksji nad edukacją muzealną, stanowią inspirację do formułowania własnych uwag. Autorka wykonała imponującą pracę analityczną wobec znacznej liczby tekstów z zakresu podejmowanej problematyki, której rezultatem jest wartościowe poznawczo studium i przydatne dydaktycznie kompendium wiedzy z problematyki edukacji muzealnej.

Z recenzji dra hab. Jana Grada, prof. UAM

okładka

dr Kinga Anna Gajda – adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ, gdzie między innymi prowadzi serwis kompetencji międzykulturowych. Z wykształcenia teatrolożka, dramatolożka, europeistka. Ukończyła również podyplomowe gender studies, a doktorat uzyskała z literaturoznawstwa. Jest autorką książki Medea dzisiaj, o performatywnej tożsamości kobiety jako Innego. Obecnie prowadzi badania z zakresu edukacji kulturalnej, kreatywnej pedagogiki oraz kompetencji międzykulturowych.

Polecamy również
Totemism of the Modern State: On Hans Kelsen’s Attempt to Unmask Legal and Political Fictions and Contain Political Theology - nowa publikacja pracownika naszego Wydziału
Prawa człowieka wobec wyzwań współczesnego świata - nowa publikacja pod redakcją pracowników naszego Wydziału
Wojna i nomos. Carl Schmitt o problemie porządku światowego - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału