Taiwan under Tsai Ing-wen: Democracy Diplomacy - nowa publikacja autorstwa pracowników naszego Wydziału

Informujemy, że nakładem wydawnictwa Peter Lang ukazała się publikacja pt.: „Taiwan under Tsai Ing-wen: Democracy Diplomacy” autorstwa Łukasza Gacka, Rafała Kwiecińskiego i Ewy Trojnar z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu

Autor: Łukasz Gacek, Rafał Kwieciński, Ewa Trojnar

Tytuł publikacji

• w języku angielskim: Taiwan under Tsai Ing-wen: Democracy Diplomacy

Nazwa wydawnictwa: Peter Lang

Miejsce i data wydania: Berlin, Bern, Bruxelles, New York, Oxford, Warszawa, Wien, 2022

Ilość stron: 262

Numer ISBN/ISSN: 9783631872185

Seria: International Relations in Asia, Africa and the Americas

• w języku angielskim: Taiwan, democracy, diplomacy

Opis publikacji:

The presidency of Tsai Ing-wen coincided with momentous shifts in Taiwan's domestic and international affairs. On the back of a growing popular mandate, President Tsai sought to assert the autonomy and independence of Taiwan. These moves were mirrored by an increasing nationalization under the grip of Xi Jinping who asserted China’s right to “unify” the island by force if necessary. These dynamics have propelled Taiwan to the limelight of international attention. This book offers a timely, detailed, and much needed analysis of the multitude of internal and external factors that have impacted the domestic and international affairs of Taiwan. The thoughtful and convincing analyses would be appreciated by policy-makers, think-tankers, and scholars alike.

Prezydentura Tsai Ing-wen zbiegła się w czasie z doniosłymi zmianami w sprawach wewnętrznych i międzynarodowych Tajwanu. Dzięki rosnącemu mandatowi społecznemu prezydent Tsai dążyła do zapewnienia autonomii i niepodległości Tajwanu. Te posunięcia zostały odzwierciedlone przez rosnącą nacjonalizację pod wpływem Xi Jinpinga, który zapewnił sobie prawo Chin do "zjednoczenia" wyspy siłą, jeśli będzie to konieczne. Ta dynamika sprawiła, że Tajwan znalazł się w centrum uwagi międzynarodowej. Książka oferuje aktualną, szczegółową i bardzo potrzebną analizę wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które wpłynęły zarówno na wewnętrzne, jak i międzynarodowe sprawy Tajwanu. Przemyślane i przekonujące analizy zostaną docenione zarówno przez decydentów politycznych, jak i osoby zajmujące się badaniami oraz analizami.

okładka książki Taiwan under Tsai Ing-wen: Democracy Diplomacy

Polecamy również
<span lang="en">Religion and American Politics – Domestic and International Contexts</span> - nowa publikacja pod redakcją pracowniczki naszego Wydziału

Religion and American Politics – Domestic and International Contexts - nowa publikacja pod redakcją pracowniczki naszego Wydziału