Nowa publikacja pracownika Wydziału o przyszłości amerykańskiego żołnierza

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w serii MOMENTUM ukazała się książka dra Łukasza Kamieńskiego pt. „Nowy wspaniały żołnierz. Rewolucja biotechnologiczna i wojna w XXI wieku".

To książka o przyszłości amerykańskiej wojny i amerykańskiego żołnierza, do jakiej doprowadzą współczesne badania naukowe. Jej przedmiotem są innowacje umożliwiające wpływanie na umiejętności, zdolności, emocje i sprawność człowieka.

Rewolucja biotechnologiczna w takich dziedzinach jak między innymi psychofarmakologia, neurobiologia, bioelektronika, genetyka i inżynieria genetyczna prowadzi do konstruowania „nowego wspaniałego żołnierza". Jednocześnie wyłaniający się przyszły amerykański sposób prowadzenia wojny będzie urzeczywistnieniem wielu wizji fantastyki naukowej.

Data opublikowania: 20.11.2014
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz