Chińskie media o Instytucje Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ

Na początku października 2015 r. na łamach dwóch dużych chińskojęzycznych portali ukazały się artykuły o działającym na naszym Wydziale Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Pierwszy z artykułów został opublikowany w największym chińskojęzycznym portalu Sina i nosi tytuł "Konfucjusz wchodzi na najstarszy polski uniwersytet" ("孔子"走进波兰最古老大学). Wspomniany tekst odnosi się do odsłonięcia 3 października 2015 r. w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ pierwszego w Polsce popiersia Konfucjusza.

Drugi artykuł ukazał się na łamach jednego z najstarszych portali chińskojęzycznych Guangming Daily pt. "Konferencja uczonych z Chin i Europy Środkowo-Wschodniej na temat wymiany społeczno-kulturowej" (中国—中东欧学者研讨会聚焦文化与社会交流). Publikacja dotyczy międzynarodowej konferencji zorganizowanej w dniach 22-24 września 2015 r. przez wspomniany Instytut. Nosiła ona tytuł "Academic Conference On China-Central And Eastern Europe (CEE) Cross-Cultural Dialogue, Education And Business".