Ogólnopolski sukces Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ

Z przyjemnością informujemy, że działające w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ po raz trzeci otrzymało wyróżnienie w kategorii "Koło Naukowe Roku 2015" w ogólnopolskim konkursie "StRuNa".

Dnia 11 grudnia 2015 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród dla najlepszych studenckich projektów. Konkurs "StRuNa" wyłonił zwycięzców i laureatów spośród 230 zgłoszeń nadesłanych w tym roku. W gali wzięło udział 20 kół naukowych z całej Polski, a uroczystość poprowadził podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP dr Piotr Dardziński.

Konkurs "StRuNa" nagradza studentów i doktorantów prowadzących działalność naukową w kategorii Projekt Roku, Konferencja Roku, Wyprawa Roku, Koło Naukowe Roku oraz Opiekun Roku.

W tym roku do konkursu ponownie przystąpiło Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ zdobywając wyróżnienie w kategorii "Koło Naukowe Roku 2015". Dla KSSM UJ jest to już trzecie wyróżnienie w historii "StRuNy". Wcześniej Koło zostało nagrodzone w 2012 r. i 2014 r. w tej samej kategorii.

Podczas gali Koło reprezentowały Magdalena Franke, Członek Zarządu ds. finansów oraz Aleksandra Mandrysz, Członek Zarządu ds. zasobów ludzkich. Opiekunem Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych jest dr Piotr Bajor z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego. Do 2013 r. funkcję tę pełnił dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ.

Data opublikowania: 23.12.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz