"Drama, Art and Aesthetics in Education" – relacja z projektu realizowanego przez dr Kingę Annę Gajdę

W grudniu 2015 r. uczniowie klas kompetencji międzykulturowej wzięli udział w projekcie pt "Drama, Art and Aesthetics in Education" finansowanym w ramach programu Erasmus+.

Celem projektu jest zbadanie, w jaki sposób sztuka, w szczególności drama, wykorzystywana jest w szkolnictwie polskim, belgijskim i tureckim. Uczniowie za pomocą dramy oraz pedagogicznego dramatu terapeutycznego uczyli się, czym jest tolerancja.

Odbyła się również debata uczniów z nauczycielami z Turcji, którzy wizytowali zajęcia klasy. Tureccy nauczyciele wzięli również udział w szkoleniu poprowadzonym przez dr Kingę Annę Gajdę.

Data opublikowania: 16.01.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz