Student naszego Wydziału wyróżniony stypendium MNiSW RP za wybitne osiągnięcia

Student naszego Wydziału, Pan Adrian Brona otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2015/2016. W bieżącej edycji wspomniane stypendium otrzymały 744 osoby, w tym 89 to studenci naszego uniwersytetu.

Adrian Brona jest uczestnikiem studiów drugiego stopnia na kierunku studia azjatyckie (studia dalekowschodnie) w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Wcześniej ukończył studia licencjackie w zakresie stosunków międzynarodowych oraz kulturoznawstwa.

Jest on członkiem Dalekowschodniego Koła Naukowego (w latach 2012-2013 pełnił rolę przewodniczącego) oraz Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ. W kadencji 2013-2015 pełnił różne funkcje w Samorządzie Studentów UJ, w tym reprezentował studentów w Radzie Wydziału oraz Radzie Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Laureat Diamentowego Grantu oraz stypendium MNiSW dla studentów za wybitne osiągnięcia naukowe (dwukrotnie). Jego zainteresowania badawcze skupiają się na polityce wewnętrznej Chin oraz stosunkach Polski z państwami Azji Wschodniej.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia może być przyznane studentowi posiadającemu wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane ze studiami, lub wybitne osiągnięcia w sporcie. Za takowe uważa się m.in. publikacje, prezentacje referatów na konferencjach, projekty badawcze, nagrody na konkursach międzynarodowych; autorstwo, współautorstwo lub wykonanie dzieł artystycznych, w tym plastycznych, muzycznych, teatralnych lub filmowych, zaprezentowanych publicznie na festiwalach, wystawach lub przeglądach oraz wysokie miejsca w zawodach sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej.