Dysertacja doktorska dr. Krzysztofa Tlałki uznana przez PTNP za najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o polityce 2015 roku

W tegorocznej edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o polityce I nagrodę zdobyła dysertacja dr. Krzysztofa Tlałki. W październiku 2015 r. w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych dr Tlałka obronił rozprawę pt. Operacje pokojowe w Rogu Afryki po zakończeniu zimnej wojny – uwarunkowania i przebieg. Promotorem pracy był dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ.

Krzysztof Tlałka jest doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce, absolwentem stosunków międzynarodowych oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył także trzyletni program Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SET Society-Environment-Technology.

Obecnie jest związany z Instytutem Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ, gdzie pod opieką naukową dr hab. Teresy Sasińskiej-Klas, prof. UJ, przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą komunikowaniu ryzyka o bezpieczeństwie Unii Europejskiej podczas Arabskiej Wiosny.

W 2016 r. nakładem wydawnictwa AT ukazała się monografia pt. Stagnacja czy rozwój? Przemiany operacji pokojowych we współczesnym świecie, napisana w oparciu o nagrodzoną dysertację doktorską. Na 2017 r. planowane jest wydanie monografii poświęconej operacjom pokojowym w Somalii, Sudanie i Sudanie Południowym.

Zainteresowania badawcze dr. Tlałki koncentrują się wokół problematyki konfliktów zbrojnych, międzynarodowych działań na rzecz pokoju i bezpieczeństwa, integracji polityczno-militarnej oraz komunikacji politycznej, poświęconej tym zagadnieniom.

Podczas studiów doktoranckich, dr Tlałka był zaangażowany w doktorancką działalność samorządową. W 2014 r. pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Doktorantów UJ. W latach 2014-2015 zasiadał w Senacie UJ jako przedstawiciel doktorantów. Wcześniej reprezentował doktorantów także w Radzie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Data opublikowania: 09.09.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz