Studentka naszego Wydziału wyróżniona Diamentowym Grantem na finansowanie własnych badań

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP nagrodziło studentkę Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Simonę Sienkiewicz, Diamentowym Grantem. Jej projekt pt. "Synkretyzm religijny jako droga do dialogu międzywyznaniowego na przykładzie Moluków (Indonezja)" został wytypowany do finansowania jako jeden z 83 w sakli całego kraju. Drugi rok z rzędu obecny student Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie.

Mgr Simona Sienkiewicz – uczestniczka studiów II stopnia na kierunku kulturoznawstwo bliskowschodnie w IBiDW UJ oraz Wydziałowych Kulturoznawczych Studiów Doktoranckich. Absolwentka studiów bliskowschodnich I stopnia w IBiDW UJ oraz studiów I i II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W latach 2013-2014 przewodnicząca Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ. Uczestniczka rządowego stypendium Darmasiswa, w ramach którego studiowała kierunek Islamic Studies na Universitas Islam Negeri Syarif Hidayatullah w Dżakarcie.

Jej zainteresowania skupiają się wokół tradycyjnych religii na obszarach wschodniej Indonezji, relacji między muzułmanami a chrześcijanami oraz synkretyzmu religijnego.