Ogłoszenie o konkursie na stypendium naukowe dla młodych naukowców w Katedrze Ukrainoznawstwa

Kraków, 03.10.2016 r.

logo UJ

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
Uniwersytetu Jagiellońskiego
ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla młodych naukowców
w Katedrze Ukrainoznawstwa

w związku z realizacją projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS 10
pt. "Komemoracja postaci metropolity Andrzeja Szeptyckiego jako element procesu budowy kapitału symbolicznego w warunkach społeczeństwa postkomunistycznego na Ukrainie"

Kryteria kwalifikacyjne obowiązujące uczestników konkursu:

- tytuł magistra z zakresu nauk społecznych lub humanistycznych,

- udokumentowany dorobek naukowy w zakresie badań nad ukraińską (postsowiecką) rzeczywistością społeczną, polityczną i kulturalną (w rozumieniu przepisów „Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych..” opublikowanego w Załączniku do uchwały Rady NCN 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r.)

- doświadczenie w prowadzeniu interdyscyplinarnych badań nad ukraińską kulturą i życiem społecznym, w szczególności nad problematyką historii Ukrainy, ukraińskiej polityki pamięci,

- biegła znajomość języka ukraińskiego,

- silna motywacja do pracy naukowej.

Stypendium będzie przyznane na podstawie umowy o stypendium na okres zaplanowany w projekcie tj, 32 miesiące od dnia 1 listopada 2016 roku. Wartość stypendium wynosi 1600 zł miesięcznie. Bezpośrednim przełożonym będzie kierownik projektu: dr Michał Wawrzonek.

Obowiązki stypendysty:

1. Realizacja własnych zadań badawczych: a) kwerenda w bibliotekach i archiwach we Lwowie, Warszawie i Edmonton; b) opracowanie wyników kwerend; c) analiza zawartości dyskursu publicznego poświęconego A. Szeptyckiemu i jego dziedzictwu,
  2. Upowszechnienie wyników badań: a) prezentacja wyników badań podczas konferencji, b) napisanie monografii opartej na wynikach badań osiągniętych przez wszystkich wykonawców, c) napisanie artykułu wspólnie z Kierownikiem Projektu (porównanie dyskursów publicznego i naukowego poświeconych A. Szeptyckiemu i jego dziedzictwu).

Osoby zainteresowane konkursem proszone są o złożenie w sekretariacie Katedry Ukrainoznawstwa UJ, ul Wenecja 2, 31-117 Kraków w terminie do 17.10.2016 r. następujących dokumentów:

1. podanie,
  2. list motywacyjny,
  3. cv z uwzględnieniem informacji o dotychczasowych wyróżnieniach, nagrodach, stypendiach i doświadczeniu naukowym,
  4. kopie publikacji naukowych.

Jednocześnie wymienione dokumenty należy zeskanować i przesłać na adres: michal.wawrzonek@uj.edu.pl

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 20.10.2016 r. Osoba wyłoniona jako laureat zostanie powiadomiona za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Rekrutacja odbywa zgodnie z „Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych..” opublikowanym w Załączniku do uchwały Rady NCN 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r. (https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/regulamin-przyznawania-stypendiow.pdf)

Na podaniu należy dopisać: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy w zakresie niezbędnym do realizacji rekrutacji” (zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U.Nr 133, poz.883 z późniejszymi zmianami)

Kierownik Projektu

dr Michał Wawrzonek