Australijska premiera książki dr Katarzyny Jagodzińskiej „Art Museums in Australia”

Na początku grudnia w Melbourne odbyła się uroczysta premiera książki „Art Museums in Australia” wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka, dr Katarzyna Jagodzińska, przyjechała do Australii na zaproszenie University of Melbourne oraz Australian Institute of Polish Affairs. Wykład publiczny (3 grudnia 2018) zgromadził liczne grono muzealników, pracowników naukowych, studentów oraz miejscowej polonii, z kolei oficjalna premiera (6 grudnia 2018), która odbyła się podczas dorocznej konferencji stowarzyszenia australijskich i nowozelandzkich historyków sztuki AAANZ, była świetną okazją do zaprezentowania książki w środowisku specjalistów z zakresu sztuki i muzeów. Tego dnia książka trafiła do sprzedaży w Australii.

Więcej o książce:

1 Sprzedaż książki podczas premiery, od lewej Irena Zdanowicz (AIPA), dr Katarzyna Jagodzińska, prof. Alison Inglis (University of Melbourne)
2 i 3 Prezentacja książki podczas uroczystej premiery
4 Stoisko z książką podczas premiery
5 Książka na półce w popularnej księgarni Readings w Melbourne (w State Library Victoria)