Wykład gościnny dra Macieja Stępki na Amsterdam Centre for European Studies, Institute for Migration and Ethnic Studies

27 czerwca na zaproszenie Amsterdam Centre for European Studies (ACES) oraz Institute for Migration and Ethnic Studies (IMES) Uniwersytetu Amsterdamskiego, dr Maciej Stępka wygłosił wykład gościnny pt. “Inside Polish Migrant Detention Centres. Investigating Spaces of Containment and Security”. Podczas prezentacji dyskutowane były wstępne wyniki badań nad sekurytyzacją migracji w UE oraz badań etnograficznych przeprowadzonych w polskich Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców, ze szczególnym uwzględnieniem praktykach i procesów społecznych kształtujących Ośrodki jako przestrzenie odizolowania i (nie)bezpieczeństwa. Sesja dyskusyjna moderowana była przed dra Rocco Bellanova z Uniwersytetu Amsterdamskiego, a rolę dyskutanta pełniła Maryla Klajn z Uniwersytetu w Lejdzie. Wystąpienie było częścią dyseminacji wyników badań przeprowadzanych w ramach projektów Narodowego Centrum Nauki kierowanych przez dra Stępkę , nr UMO-2015/19/N/HS5/01229 oraz UMO-2016/20/T/HS5/00224.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć pod linkiem: https://aces.uva.nl/content/events/events/2019/06/lunch-seminar-with-dr.-maciej-stepka.html

wykład