Dr Piotr Obacz i dr hab. Piotr Kimla, prof. UJ z Nagrodami im. Profesora Jana Baszkiewicza za najlepsze monografie politologiczne

Uniwersytet Warszawski przyznał Nagrody im. Profesora Jana Baszkiewicza w konkursie na najlepszą monografię z zakresu nauk o polityce wydaną w Polsce w 2018 roku. Kapituła Nagrody w składzie: prof. Grzegorz Rydlewski, prof. Stanisław Filipowicz, dr hab. Ewa Marciniak, prof. Stanisław Sulowski, dr hab. Bartłomiej Zdaniuk, prof. Tomasz Żyro, zdecydowała o przyznaniu nagród dwóm badaczom związanym z Uniwersytetem Jagiellońskim:

– nagrodę pierwszego stopnia przyznano Panu dr. Piotrowi Obaczowi za książkę pt. Podział "Polska solidarna - Polska liberalna" w świetle wybranych koncepcji pluralizmu politycznego (Wydawnictwo Libron - Filip Lohner, Kraków 2018);

– nagrodę drugiego stopnia przyznano Panu prof. Piotrowi Kimli, pracownikowi Zakładu Historii Myśli Politycznej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ za książkę pt. Political Realism - Theory and Practice (AT Wydawnictwo, Kraków 2018).

Nagrody są przyznawane zgodnie z ostatnią wolą Profesora Jana Baszkiewicza, dzięki zasobom, które pozostawił do dyspozycji jej wykonawcom i mają służyć utrwaleniu pamięci o wielkim dziele i dokonaniach Profesora Jana Baszkiewicza oraz być zgodne z uniwersytecką tradycją, że wyrastające ponad przeciętność dokonania powinny zostać, dzięki wyróżnieniom, zauważone, zachowane w pamięci i służyć wszystkim za wzór i przykład.

Laureatom tej ważnej i prestiżowej Nagrody serdecznie gratulujemy!