Film o Heródku - efekt projektu uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych

To My, uczniowie uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych Instytut Europeistyki UJ prowadzonej przez dr Kingę Annę Gajdę, 1i VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, stworzyliśmy coś, z czego jesteśmy dumni. Wykonany przez nas projekt w ramach programu ,,Partycypacja, Informacja, Wsparcie i Rozwój Młodzieży w Krakowie i Małopolsce” pozwolił nam dowiedzieć się wielu interesujących, rzeczy na temat folklorystycznej kultury naszego regionu. Jak można zobaczyć na  filmie, który publikujemy na Fb IE UJ, odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Obecna tam wystawa pokazałam nam wspaniałą twórczość i życie bardzo wyjątkowego artysty - Karola Wójciaka zwanego ,,Heródkiem”. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o jego pracach, zgłębialiśmy tajemnice jego życia i podziwialiśmy rzeźby. Każdy z nas miał szanse zobaczyć te wyjątkowe  dzieła i interpretować je na swój, dowolny sposób. Wiedza, którą tam zdobyliśmy z pewnością zostanie z nami na całe życie, dlatego też chcielibyśmy podzielić się nią z innymi oraz sprawić, by nasz przysłowiowy ,,bohater” nie został zapomniany. W tym celu stworzyliśmy ten film, chcemy uświadomić naszym rówieśnikom jak ważna jest pamięć o narodowych twórcach i zachęcić do samodzielnego poszukiwani kolejnych inspirujących postaci. My poznaliśmy świat Heródka, było to wspaniałe wyjście zakończone spacerem po historycznym Kazimierzu, oczywiście znalazł się też czas na słynne zapiekanki, które dopełniły ten dzień. :)))

Dzięki projektowi zyskaliśmy zarówno wiedzę jak i mieliśmy szanse doskonalić umiejętność pracy w zespole. Zainspirowało nas to do podjęcia kolejnych wyzwań i samodzielnej organizacji przyszłych wyjść kulturowych, które odgrywają tak istotną rolę w naszej edukacji.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZEGO FILMU

Uczennica uniwersyteckiej klasy komeptencji międzykulturowych

film heródek

loga