Wizyta Ministra Edukacji i Nauki Ukrainy

Termin: 29.08.2014

29 sierpnia 2014 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie gościła delegacja ukraińskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki, w skład której weszli: Serhiy Kvit – minister Edukacji i Nauki Ukrainy, Liliya Hrynevyvh – przewodnicząca Komisji Edukacji i Nauki Rady Najwyższej Ukrainy, Maksim Striha – doradca ministra, Andrey Meleshevich – Dziekan Wydziału Nauk Prawnych Akademii Kijowsko-Mohylańskiej oraz Taras Finikov – prezydent Fundacji „International Foundation for Education Policy and Research".

Gości zza naszej wschodniej granicy przyjął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. W spotkaniu wziął udział także prof. dr hab. Bogdan Szlachta - dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Rozmowy dotyczyły m.in. bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz perspektyw współpracy naukowej i dydaktycznej między naszymi krajami. Prof. Wojciech Nowak zaprezentował walory naszej uczelni w kontekście obchodzonego w tym roku Jubileuszu jej 650-lecia. Następnie goście zwiedzili aulę Collegium Novum UJ oraz uniwersyteckie muzeum w Collegium Maius.

Data opublikowania: 01.09.2014
Osoba publikująca: Michał Olaś