Rekrutacja: płatne stypendia wyjazdowe do Rosji

Do 19 grudnia 2014 r. trwa konkurs w ramach projektu ERANET PLUS (program ERASMUS MUNDUS), który oferuje stypendia na wyjazdy do rosyjskich ośrodków akademickich w roku 2015/2016.

Jeżeli wyjazd na 6 lub 10 miesięcy do Rosji wydaje Ci się wspaniałą przygodą, wyjątkową okazją do zdobycia dodatkowych umiejętności i doświadczenia – warto złożyć aplikację i postarać się o prestiżowe stypendium oferujące bardzo dobre warunki finansowe (stypendium dla studenta wynosi 1000 euro na miesiąc, dla doktoranta: 1500 euro na miesiąc, dla pracownika naukowego: 1800 – 2500 euro na miesiąc).

Dotychczas czternaście osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjechało do Rosji w ramach projektów ERANET. Studenci, doktoranci i pracownicy UJ studiują i prowadzą badania w rosyjskich ośrodkach akademickich – zarówno tych najbardziej znanych tj. Państwowy Uniwersytet w Sankt Petersburgu i Moskiewski Państwowy Uniwersytet im. Łomonosowa, jak również tych równie znaczących, choć mniej znanych w Polsce, tj. Syberyjski Uniwersytet Federalny w Krasnojarsku czy Południowo-Uralski Państwowy Uniwersytet w Czelabińsku.

Projekt ERANET PLUS oferuje stypendia wyjazdowe do następujących uczelni rosyjskich:

• Państwowy Uniwersytet w Sankt Petersburgu,
  • Moskiewski Państwowy Uniwersytet im. Łomonosowa,
  • Państwowy Rosyjski Uniwersytet Hydrometeorologiczny w Sankt Petersburgu,
  • Niżnonowogrodzki Państwowy Uniwersytet im. Łobaczewskiego,
  • Pskowski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny,
  • Syberyjski Uniwersytet Federalny w Krasnojarsku,
  • Moskiewski Państwowy Uniwersytet Lingwistyczny,
  • Jarosławski Państwowy Uniwersytet im. Demidowa,
  • Południowo-Uralski Państwowy Uniwersytet w Czelabińsku.

Projekt oferuje także stypendia dla osób studiujących w innych polskich uczelniach!

Zapraszamy do uważnego zapoznania się z informacjami konkursowymi dostępnymi na stronie: www.eranetplus.ub.edu.

Kontakt do koordynatorki projektów ERANET w UJ:

Katarzyna Rotter-Jarzębińska,

Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej,