Sukces Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ

Uprzejmie informujemy, że działające w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych zostało uznane za jedno z pięciu najlepszych kół naukowych w Polsce! Koło zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego StRuNa w kategorii „Koło Roku 2014".

KSSM UJ to sprawnie i aktywnie działająca organizacja studencka, która wykorzystując ponad 15 letnie doświadczenie działalności porusza najważniejsze kwestie polityczno-społeczne, owocnie rozwija współpracę z polskimi i zagranicznymi instytucjami oraz organizacjami zajmującymi się tematyką stosunków międzynarodowych.

W latach 2010-2014 Koło było organizatorem lub współorganizatorem ponad 60 wydarzeń, w tym:

• pięciu edycji Festiwalu Dyplomatycznego – interdyscyplinarnego wydarzenia łączącego ogólnopolską konferencję naukową, Turniej Negocjacyjny oraz warsztaty,
  • międzynarodowych i krajowych wyjazdów badawczych i konferencyjnych,
  • ponad 25 ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych,
  • ponad 15 debat eksperckich,

• kilkunastu spotkań i wykładów otwartych.

Koło od kilku lat wydaje naukowy periodyk „Zeszyty Naukowe KSSM UJ", magazyn „ARENA. Sprawy międzynarodowe" oraz liczne publikacje tematyczne, np. „Kryzys w Unii – Unia w kryzysie?", „Podsumowanie polskiej prezydencji w Radzie UE" i inne. Koło prowadzi także działalność samokształceniową w oparciu o sekcje tematyczne (afrykańska, azjatycka, europejska, prawa międzynarodowego i praktyki dyplomatycznej, strategii i bezpieczeństwa międzynarodowego, teorii stosunków międzynarodowych, wschodnia).

Opiekunem naukowym Koła jest dr Piotr Bajor.

Do tegorocznej edycji Konkursu StRuNa zgłoszono 202 kandydatury. Po sprawdzeniu zgłoszeń pod względem formalnym zostały one rozesłane do piętnastu członków jury – wykładowców akademickich, członków organizacji pozarządowych, byłych członków kół naukowych, którzy wyłonili grono najlepszych. Uroczystość wręczania nagród odbyła się w styczniu br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warto zaznaczyć, że jest to już 3 wyróżnienie KSSM UJ. Wcześniej Koło zostało wyróżnione w kategorii „Projekt Roku 2011" za projekt badawczy „Dywizje papieża – najlepsza armia świata? Studium wpływu Stolicy Apostolskiej na wybrane aspekty stosunków międzynarodowych za pontyfikatów Jana Pawła II i Benedykta XVI" oraz rok później w kategorii „Koło Roku 2012".

Gratulujemy wyróżnienia i zapraszamy do odwiedzenia strony Koła – www.kssm.pl.