Wizyta Ministra Edukacji i Nauki Ukrainy

08.09.2014
29 sierpnia 2014 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie gościła delegacja ukraińskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki, w skład której weszli: Serhiy Kvit – minister Edukacji i Nauki Ukrainy, Liliya Hrynevyvh – przewodnicząca Komisji Edukacji i Nauki Rady Najwyższej Ukrainy, Maksim Striha – doradca ministra, Andrey Meleshevich – Dziekan Wydziału Nauk Prawnych Akademii Kijowsko-Mohylańskiej oraz Taras Finikov – prezydent Fundacji „International Foundation for Education Policy and Research"

Książka pt. Helena Willman-Grabowska: orientalistka - uczona - popularyzatorka

21.08.2014
15 sierpnia 2014 r. nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się publikacja okolicznościowa poświęcona wybitnej polskiej uczonej, Helenie Willman-Grabowskiej, pierwszej w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie kobiecie-profesorowi zwyczajnemu

Nowa specjalizacja w ramach Central and Eastern European Studies!

20.08.2014
W roku akademickim 2014/2015 w Centre for European Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim, we współpracy z ARENA Centre for European Studies, University of Oslo, zostanie otwarta nowa anglojęzyczna specjalizacja na poziomie magisterskim: „Central and Eastern European Studies: Research Track"

Rozmowa z prof. dr. hab. Bogdanem Szlachtą

12.08.2014
Co sprawia, że młodzi ludzie wybierają studia na tym wydziale? Czy wpływa na to duża ilość kierunków, czy może możliwość studiowania w języku angielskim? Czy może działalność kół naukowych, współpraca międzynarodowa?

Wywiad prof. Bujwid-Kurek z INPiSM UJ dla Gazety Krakowskiej

21.07.2014
Prof. dr hab. Ewa Bujwid-Kurek z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międynarodowych UJ udzieliła dla Gazety Krakowskiej wywiadu, w którym oceniła szanse absolwentów nauk politycznych na rynku pracy. Serdecznie zapraszamy do lektury