marzec 2023

20230328

Wykład prof. Christopha Gröpla pt. “The impact of the climate change on the Law – some observations on the German approach"

Data: 28.03.2023
Miejsce: Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu, ul. Oleandry 2a sala 1.03
Organizator: Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu

W dniu 28 marca b.r. gościem naszego Wydziału będzie Pan prof. Christoph Gröpl z Universität des Saarlandes w Saarbrücken, który wygłosi wykład okolicznościowy pt. The impact of the climate change on the Law – some observations on the German approach.

Występując w roli pełnomocnika procesowego w postępowaniach przed krajowymi sądami konstytucyjnymi Północnej Nadrenii-Westfalii, Nadrenii-Palatynatu oraz Hesji prof. Gröpl doprowadził do uznania nieważności uchwalonych tamże m.in. ustaw budżetowych, stając się dzięki temu jednym z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie konstytucjonalistów i ustrojoznawców w Niemczech.

artystyczny plakat ze szczegółami organizacyjnymi wykładu, na górze kolorowe liście