Monografia dr. Tomasza Wieciecha

Ukazała się najnowsza monografia dr. Tomasza Wieciecha (Katedra Konstytucjonalizmu i Ustrojów Państwowych), pt. "Unia w myśli politycznej Thomasa Jeffersona"

Kierunek "politologia" prowadzony w INPiSM wyróżniony

Pod koniec listopada Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki w konkursie, w którym „politologia" prowadzona w INPiSM została jednym z wyróżnionych kierunków studiów.

Międzynarodowy Kongres Praw Człowieka

W dniach 6-10 grudnia 2012 odbył się Międzynarodowy Kongres Praw Człowieka, którego współorganizatorem był WSMiP UJ. W Kongresie uczestniczyło około 400 osób z całego świata: rzecznicy praw obywatelskich, działacze organizacji walczących o przestrzeganie praw człowieka, prawnicy i naukowcy.

Spotkanie konsorcjum VNDREAM – Visegrad Network for Research, Education and Mobility

6 grudnia 2012 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyło się spotkanie konsorcjum VNDREAM – Visegrad Network for Research, Education and Mobility. Przedstawiciele uczelni partnerskich konsorcjum z Brna, Bańskiej Bystrzycy, Pecsu i Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ dyskutowali nad porozumieniem ustanawiającym wspólną procedurę organizacji studiów magisterskich

Życzenia świąteczne

Życzenia udanych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku dla wszystkich Pracowników i Studentów WSMiP UJ składa Kolegium Dziekańskie