Skip to main content

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Навигация Навигация

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Jean Monnet Grant dla Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju

Z dumą ogłaszamy, że Profesor Viktoriya Voytsekhovska, który realizuje grant ID.UJ w Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju pod opieką Profesora Marcina Grabowskiego, została nominowanego do grantu Jeana Monnet jako jeden z partnerów projektu.

Profesor Voytsekhovska uczestniczyła w rozwoju Jean Monnet Activities od początku, a teraz projekt Lwowskiej Politechniki Narodowej pod nazwą „Zrównoważony rozwój poprzez ekonomię cyfrową jako ukraiński paradygmat edukacyjny: Doświadczenie UE”, został nagrodzony grantem SUSTAIN.

Celem projektu jest wdrożenie doświadczenia Unii Europejskiej w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju opartych na gospodarce cyfrowej poprzez proces edukacyjny i wydarzenia tematyczne. Jak opisuje to Profesor Voytsekhovska:

„Projekt przewiduje innowacyjne wdrożenie takich dyscyplin, jak „Ekonomia zrównoważonego rozwoju w warunkach digitalizacji: Doświadczenie UE” oraz „Metody i modele cyfrowego wsparcia dla zrównoważonego rozwoju gospodarki: Praktyki europejskie” oraz szereg wydarzeń tematycznych dotyczących zrównoważonego rozwoju w formie okrągłych stołów, warsztatów, konferencji międzynarodowych, stworzenia strony internetowej z informacjami na temat realizacji celów zrównoważonego rozwoju, porównania europejskich i krajowych osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, wprowadzenia skutecznych praktyk europejskich w programach edukacyjnych krajowych uniwersytetów. Zakłada również utworzenie na platformie Moodle zespołu ds. metodyki e-learningu i uwzględnienie doświadczeń zdobytych w zakresie zrównoważonego rozwoju, publikacji artykułów, monografii, zbioru zapisów obrad podczas konferencji oraz praktycznego przewodnika dla zespołu uczestników przygotowanego w oparciu o wyniki projektu.

Działania te przyczynią się do upowszechniania europejskich doświadczeń w zakresie zrównoważonego rozwoju gospodarczego poprzez wykorzystanie możliwości digitalizacji do osiągnięcia ich celów i przyczynią się do nabywania przez studentów umiejętności ogólnych i zawodowych we wdrażaniu celów zrównoważonego rozwoju i ich dalszego wykorzystywania. Ogółem, projekt przyczyni się do utworzenia nowego paradygmatu edukacji gospodarczej na Ukrainie.”

po prawej stronie zdjęcie viktoriya voytsekhovska, po lewej informacja o otrzymaniu grantu